Tłumaczenie pisemne – Wrocław

Tłumaczenia pisemne a tłumaczenia ustne

Tłumaczenie konsekutywne (lub szeptane) i tłumaczenie pisemne, chociaż wymagają precyzji oraz wysokich kwalifikacji, znacznie się od siebie różnią. Zazwyczaj przy tłumaczeniu tekstów mogę skupić się na słowach na dłużej, dzięki czemu jako tłumacz pisemny z Wrocławia osiągam dużą dokładność w przekładaniu charakteru danego komunikatu, zwłaszcza jeśli dokument źródłowy jest formalny. Tłumaczenie uwierzytelnione musi być precyzyjne, aby należycie funkcjonowało w obiegu prawnym i urzędowym.

Co więcej, mimo że tłumacz może spędzić więcej czasu nad tekstem pisanym, taka translacja wymaga jednakowej wiedzy językowej, doświadczenia oraz zaangażowania. Skorzystaj z moich usług i przekonaj się, dlaczego warto wybrać Biuro Tłumaczeń English Connection.

Prawdopodobnie myśląc o pracy tłumacza przysięgłego, wyobrażasz sobie przekładanie tekstów. I nic dziwnego – tłumaczenia pisemne to większa część moich obowiązków. Przygotowuję tłumaczenia wielu pism oraz realizuję tłumaczenie dokumentów prawnych. Wrocław, pomimo adresu Biura Tłumaczeń English Connection nie jest moim jedynym miejscem pracy. Skontaktuj się ze mną lub prześlij teksty do darmowej wyceny, a rozpoczniemy współpracę online.

Tłumaczenie dokumentów sądowych – Wrocław

Jako tłumacz języka angielskiego z Wrocławia realizuję tłumaczenia przysięgłe pism sądowych. Osoba z uprawnieniami translatora przysięgłego przekłada teksty, które zyskują moc prawną – dzięki temu dokumenty po translacji możesz przedstawić w sądzie i innych instytucjach publicznych. Każdy taki dokument posiada pieczątkę i opis z numerem uprawnień tłumaczy przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości, masz więc pewność, że zlecenie jest zgodne z oryginałem, poprawne merytorycznie oraz zrozumiałe.

Przykłady dokumentów, jakie mogę dla Ciebie przełożyć to chociażby tłumaczenie zaświadczenia o niekaralności. Poszukują go często osoby ubiegające się o wizę, niektóre stanowiska pracy lub przyszli wolontariusze. Pisemne tłumaczenie pełnomocnictwa może Ci się przydać do realizacji czynności prawnych i podejmowania ważnych decyzji w imieniu drugiej osoby. Umowy, specjalistyczne publikacje, orzeczenia czy upoważnienia także wymagają znajomości terminologii z zakresu prawa. Warto więc zdecydować się na doświadczonego translatora, który bez problemu przeprowadzi skomplikowane tłumaczenie prawnicze. Wrocław (a raczej jego mieszkańcy) może liczyć także na moją pomoc w translacji innych tekstów oficjalnych.

Tłumaczenie dokumentów urzędowych we Wrocławiu

Tłumaczenie przysięgłe i tłumaczenie zwykłe mogę dla Ciebie zrealizować dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży. Pisemne tłumaczenia przeprowadzam zarówno z języka angielskiego na język polski, jak i z polskiego na angielski. Masz zatem pewność, że uzyskasz perfekcyjne tłumaczenie aktów urodzenia i wielu innych dokumentów urzędowych. Tłumaczenie aktów urodzenia może zostać wykorzystane chociażby przy zawieraniu związków małżeńskich z obywatelami Wielkiej Brytanii czy USA. Oferowanie usług związanych z dokumentami urzędowymi wymaga od tłumacza zachowania pełnego profesjonalizmu.

Tłumaczenia specjalistyczne i nie tylko

Tłumaczenie aktów notarialnych czy pism urzędowych to nie wszystko, w czym mogę Ci pomóc. Tłumaczenia zwykłe realizuję z taką samą dbałością o precyzję, chociaż dokumenty nie muszą posiadać oficjalnego poświadczenia. W takiej sytuacji tłumaczenie pisemne często dotyczy tekstów biznesowych z różnych dziedzin, np.:

  • korespondencji firmowej,
  • raportów rocznych,
  • prezentacji.

Doskonale wiem, że w biznesie zachowanie tajemnicy jest bardzo ważne. Wszystkie szczegóły omawiane w pismach firmowych pozostają wyłącznie do mojego wglądu. Należną ochronę informacji określam dodatkowo w umowie z klientem przed realizacją zlecenia.

Tematyka tekstów nie ma dla mnie znaczenia – przetłumaczę teksty marketingowe, medyczne, czy finansowe i nie tylko. Z powodzeniem możesz powierzyć mi również translację literatury, instrukcji albo artykułów. Sprawdź cennik lub wypełnij formularz, a otrzymasz wycenę zlecenia za darmo!